Herbata z liści malin a wywoływanie porodu

herbata z liści malin w ciąży

Kobiety w ciąży, które chcą przyspieszyć poród, od dawna sięgają po herbatę z liści malin. Uważa się, że tonizuje ona macicę, poprawiając przepływ krwi do macicy i wzmacniając jej włókna mięśniowe. Mówi się także, że to z kolei ma potencjał, aby wywołać poród poprzez wywołanie skurczów. Dodatkowo sądzi się również, że wzmocnienie macicy zapobiega nadmiernemu krwawieniu poporodowemu.

Przyszłe mamy tradycyjnie polegały na herbacie z liści malin, aby wywoływać skurcze i naturalnie wywoływać poród. I wiele kobiet wciąż próbuje w ten sposób przyspieszyć narodziny ich dziecka. Używano ich w tradycyjnej medycynie już od co najmniej XVI w. Najczęściej w problemach z miesiączkowaniem, w okresie okołoporodowym i przy problemach z układem trawiennym.

Liście malin są jedną z najczęściej używanych rzeczy w celu wywołania porodu. Ciekawa jesteś co mówią badania o tym czy w ogóle herbata z liści malin działa?

Czym więc jest herbata z liści malin?

Herbata z liści malin pochodzi z liści maliny czerwonej. Ta herbata ziołowa jest używana od wieków do wspomagania zdrowia układu oddechowego, układu pokarmowego i macicy, szczególnie w okresie ciąży i w okresie rozrodczym. Herbata z liści maliny,może również wspomagać prostatę i różne dolegliwości żołądkowe u dzieci.

Niestety herbata NIE smakuje jak maliny. Smakuje bardziej jak czarna herbata.

Czy to działa?

Nie ma zbyt wielu badań na temat wpływu liści malin na wywołanie porodu. W tym wpisie przedstawię wynik jednego z badań i jednej obserwacji na temat ich działania w okresie okołoporodowym.

Badanie obejmujące 192 kobiety przyjmujące tabletki z liści malin

W 2001 roku zostało przeprowadzone badanie oceniające zastosowanie tabletek z liści malin przez kobiety, które będą rodzić po raz pierwszy. Wszystkie te ciążę były niepowikłane. Badanie to zostało przeprowadzone w Australii . Było to badanie wykonane z podwójnie ślepą próbą. Zarówno kobiety przyjmujące tabletki lub placebo ale także badacze nie wiedzieli o tym która kobieta przyjmowała liście malin. 192 kobiety brały udział w badaniu i zostały one podzielone na dwie grupy. Kobiety w tym badaniu dostawały 2 tabletki po 1,2 g liści malin dziennie od 32 tygodnia ciąży do porodu. Druga grupa dostała tabletki z placebo.

Wyniki badania

To badanie nie wykazało znaczących różnic pomiędzy grupą przyjmującą tabletki z liści malin i placebo w żadnym z badanych zakresów:

  • w ilości krwawienia po porodzie
  • punktacji Apgar u dzieci i ich wagi
  • długości trwania ciąży
  • potrzebie zastosowania medycznych metod wywoływania porodu, w tym oksytocyny
  • rodzaju porodu

Badanie też nie wykazało znaczącej różnicy w pojawieniu się skutków ubocznych w obu grupach.

Obserwacja obejmująca 108 kobiet przyjmujących tabletki bądź piły herbatę z liści malin

W 1999 roku zostało w Australii przeprowadzono obserwację 108 kobiet w ciąży, z których 57 przyjmowało liście malin. Grupa przyjmująca liście malin, korzystała z tabletek bądź naparu w ilości od 1 do 8 tabletek lub filiżanek dziennie, stosowanych zarówno już od początku ciąży, jak i np. dopiero od 32 tygodnia.

Wyniki obserwacji

Podobnie jak poprzednie badania ta obserwacja nie wykazała znaczących różnic pomiędzy grupami w żadnym z badanych zakresów. Nie wykazano też znaczącej różnicy w pojawieniu się skutków ubocznych w obu grupach.

Podsumowanie

Z dostępnych badań i obserwacji wynika, że picie herbaty z liści malin w okresie ciąży raczej nie powoduje żadnych skutków ubocznych ani w ciąży ani podczas porodu. Niestety badania i obserwacje nie dowiodły także żadnych konkretnych korzyści płynących z jej picia, chociaż jest ona używana od wieków w różnych kulturach, w celu ułatwienia przebiegu porodu.

Jesteś ciekawa co mówią badania o stosowaniu olejku z wiesiołka w celu wywołania porodu- zapraszam do tego wpisu. A tutaj jest wpis o wywoływaniu porodu seksem.

9 thoughts on “Herbata z liści malin a wywoływanie porodu

  1. Dziękuję za ten artykuł. Czy kapsułki z wiesiołka można stosować od 34 tygodnia czy lepiej od 38?

  2. Список бесплатных на сегодня промокодов 1xBet. Тип бесплатного промокода. Промокод промокод на бесплатную ставку. промокод при регистрации до 32500.рабочий промокод 1xbet бонус Как сегодня получить 32500 рублей по промокоду в 1xBet? Получение начинается после регистрации с рабочим промокодом и первого пополнения счета и составляет +100% к депозиту. Игрок может рассчитывать по промокоду до 32 500 рублей, если пройдет верификацию и даст согласие на участие в рекламных предложениях букмекера. На сегодня акция по промокоду 1xBet распространяется на пользователей из России, Беларуси, Украины, Казахстана.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *