O mnie

Nazywam się Marta Siwińska

Doula Marta

Pomagam kobietom i parom świadomie przygotować się do porodu, połogu i pierwszych chwil z dzieckiem. Wspieram wzmacnianie ich kompetencji. Pomagam im podejmować decyzje w oparciu o ich własne preferencje i wiedzę opartą na badaniach, a nie przekonaniach.

Jestem kobietą, matką i doulą. Promotorką Karmienia Piersią, instruktorką hipnoporodu oraz doradczynią noszenia dzieci w chustach. Strażniczką w projekcie „Na Straży Rodzić po Ludzku” Fundacji Rodzić po Ludzku. Fanką metody Spinning Babies, a także aktywistką na rzecz harmonijnej współpracy pomiędzy położnymi i doulami, co realizuję poprzez organizowanie cyklicznej Kooperatywy Porodowej.

Jestem entuzjastką karmienia piersią, ciąży i porodu. Wierzę, że każda kobieta potrafi podjąć najlepsze decyzje dotyczące jej, jej rodziny i jej dzieci.

Mam dwie córki, których urodzenie przyjęłam za coś naturalnego. Po porodzie drugiej córki bardzo rozwinęło się moje zainteresowanie tematyką karmienia piersią, które potem rozszerzyło się na chęć zostania doulą. Moim celem jest takie wspieranie rodziców, żeby oni mogli także poczuć jak naturalne jest stawanie się rodzicem.

Wiem i wierzę, że każdy z nas ma prawo wyboru gdzie, z kim i jak chce rodzić oraz że każdy poród może być piękny i pozytywny. Szanuję wszystkie wybory rodziców z którymi pracuję. Staram się dostarczyć im informacji wspierających podejmowanie przez nich decyzji. Jestem dla rodziców i to od nich zależy ile i jakiego mojego wsparcia potrzebują.

Co robię

Prowadzę własne Kursy Szkoły Rodzenia, które oparte są głównie na zajęciach praktycznych angażujących uczestników. Nie są to suche wykłady a interakcja pomiędzy prowadzącą a uczestnikami. Dzięki takiej formule zajęć przyszli rodzice mogą nabrać pewności siebie i wiary w swoje kompetencje. Kursy te prowadzę online jak i stacjonarnie.

Jako doula prowadzę także bezpłatne grupy wsparcia Pozytywnie o Porodzie, które odbywają się w Siedlcach, a na których rozmawiamy z kobietami na tematy okołoporodowe. W ramach działalności prowadzonej jako doula i Promotorka Karmienia Piersią jestem współprowadzącą bezpłatnej grupy wsparcia Mlekoteka, w ramach której dzielimy się swoją wiedzą na tematy związane z karmieniem mlekiem matki.

Prowadzę warsztaty chustonoszenia oraz indywidualne konsultacje chustowe. Uczę też masażu Shantala.

Prywatnie biegam i gotuję.