Szkoła Rodzenia w bezpiecznej przestrzeni Waszego domu

UWAGA!

Niestety z powodu zakwalifikowania zarówno Siedlec i jak Łukowa do czerwonej strefy wszystkie kursy stacjonarne zostają odwołane.

Ale… nie musisz się martwić!

W tej samej cenie i w dogodnych dla Was godzinach zrobię Wam Kurs Świadomego Rodzenia w bezpiecznej przestrzeni Waszego domu.

Co więcej oferta ta obowiązuje w Siedlcach i w promieniu 60 km od Siedlec, a więc także dla okolic: Łukowa, Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Radzynia Podlaskiego czy Mińska Mazowieckiego.

Ramowy program kursu pozostaje bez zmian, natomiast możliwa jest każda konfiguracja godzinowa:

  • kurs 1 x w tygodniu 2h
  • kurs 2 x w tygodniu 2h
  • kurs 1 w tygodniu 4h
  • kurs 2 dniowy po 8h

I inne dowolnie pasujące Wam kombinacje.

O kursie

Jest to jedyny taki w promieniu 100 km Kurs Szkoły Rodzenia elementami relaksacji oraz metodyki Spinning Babies.

Cena: 495 PLN (możliwość zapłaty: gotówką, przelewem lub kartą). Informacje poprzez formularz kontaktowy lub pod numerem telefonu 501 050 774.

Na zajęcia zapraszam od skończonego 20 tygodnia ciąży.

Co Wam da ten kurs:

Ten kurs wzmocni Was psychicznie, a także da Wam poczucie spokoju i bezpieczeństwa tak istotne w tym ważnym dla Was czasie.

Zdziwicie się jak dużo jest w nim zawartych przydatnych informacji oraz konkretnych wskazówek i porad, których nie usłyszyszycie od położnej.

Podczas spotkań, prowadzonych fachowo w sympatycznej atmosferze, zyskacie wiedzę o swoich prawach w porodzie, o przebiegu porodu, połogu, a także o opiece nad noworodkiem.

Nie wahaj się i sprawdź moje indywidualne podejście do każdej kobiety/pary oraz do ich wyborów.

Zajęcia prowadzi:
Marta Siwińska – doula na stażu certyfikacyjnym Stowarzyszenia DOULA w Polsce, Promotor Karmienia Piersią,, instruktor hipnoporodu oraz doradca noszenia dzieci w chustach, a także Strażniczka w projekcie “Na Straży Rodzić po Ludzku” Fundacji Rodzić po Ludzku.

Opinie:

„Uczestniczyłam z mężem w przyspieszonym sobotnim kursie – 4 spotkania a czujemy jakbyśmy odbyli cały semestr zajęć  Polecam, bo warto. Marta indywidualnie podchodzi do każdej ciężarnej, tłumaczy i podpowiada. Dzięki Marcie znam dokładniej swoje prawa jako pacjentka i nie boję się porodu, czuję się dobrze przygotowana do tego wielkiego dnia  ” – Elwira Jankowska Pietrasik

“Uczestniczyłam w szkole rodzenia Marty ! Bardzo fachowo prowadzone zajęcia. Dowiedziałam się wielu przydatnych informacji. Polecam ❤️” – Kati Pogonowska

“Uczestniczyłam w weekendowym kursie prowadzonym przez Martę. Udział w nim był najlepszą decyzją😀 Czuje się spokojna i świadoma. Szeroka tematyka zajęć, ogrom wiedzy Marty i przesympatyczna atmosfera, naprawdę dziękuję i polecam😊” – Karolina Mądra

„Dziewczyny jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości, czy korzystać z usług Marty to nie zastanawiajcie się ani chwili. Marta jest mega ciepłą i sympatyczną osobą, już od pierwszych chwil wiedziałam, że to był dobry wybór. Nie ocenia i nie narzuca swojego zdania. Swoją wiedzą i doświadczeniem rozwiewa wszelkie wątpliwości i co najważniejsze daje niesamowite poczucie bezpieczeństwa. Daje bardzo dużo konkretnych wskazówek w pigułce. Po każdym naszym spotkaniu czułam się spokojniejsza i silniejsza psychicznie. Dodatkowo jeśli mam jakiekolwiek pytanie, bądź problem to w każdej chwili mogę się do niej zwrócić o pomoc.
Co prawda jestem dopiero przed porodem, ale dzięki Marcie wiem, że dam radę. Również polecam z całego serca! ❤️” – Żaneta Mączyńska


Program Szkoły Rodzenia

Prawa w porodzie i plan porodu

Dowiecie się jakie są Wasze prawa w porodzie i o czym możecie w nim decydować.

Omówimy także dlaczego tak ważne jest dobre przemyślenie opcji, które chcecie zawrzeć w swoim planie porodu. I jak zrobić plan porodu w wersji A/B/C/D na wypadek nieprzewidzianych zmian.

Praktyczne zajęcia ze wsparcia w porodzie (dla kobiet, które będą rodzić same zajęcia o tym jak możesz sobie radzić będąc sama) oraz przydatne gadżety

Podpowiem Wam jak zaplanować Waszą przestrzeń porodową i opowiem o roli osoby towarzyszącej w porodzie. Praktycznie zajęcia ze wsparcia osoby towarzyszącej. Pozycje, wspieranie porodu – fizyczne i emocjonalne, masaż, przeciwucisk, naturalne wspieranie przebiegu porodu.

Wywoływanie porodu, interwencje porodowe, cesarskie cięcie

Porozmawiamy o wywoływaniu porodu oraz naturalnej i syntetycznej oksytocynie – czy i w czym są podobne oraz czym się różnią. Dowiecie się o kaskadzie interwencji porodowych oraz podyskutujemy na temat cesarskiego cięcia.

14 faz porodu czyli co możesz czuć fizycznie i psychicznie rodząc dziecko

Pomyślimy i podyskutujemy nad tym jak to jest tak naprawdę rodzić dziecko. Omówimy14 faz porodu i to jak się w czasie porodu możesz czuć na każdym z tych etapów. Opowiem o tym, co to jest nieprzerwany kontakt skóra do skóry po porodzie, co on daje matce i dziecku i dlaczego jest taki ważny.

Karmienie piersią

Przeanalizujemy początki w karmieniu piersią – jak to wygląda w szpitalu, co z tym spadkiem wagi i żółtaczką. Jak dzieci jedzą w pierwszej, drugiej i następnych dobach po porodzie. Jakie mogą Was spotkać problemy w czasie karmienia piersią i co wtedy robić, jak działać, gdzie szukać wsparcia.

Połóg

Odpowiemy sobie na pytanie co to jest ten IV trymestr. Co warto wiedzieć o połogu i jak go sobie zaplanować. Co to ten baby blues i kiedy należy szukać pomocy przy obniżonym nastroju po porodzie.


Praktyczne zajęcia z opieki nad noworodkiem

Opieka nad noworodkiem, zajęcia praktyczne – kąpiel, przewijanie, ubieranie, pielęgnacja, podnoszenie, noszenie, odbijanie – nauczycie się wszystkiego. Pielęgnacja pępka, skóry, odparzenia, kolki – czy zawsze więcej znaczy lepiej?

W ramach kursu dostajecie dostęp do ćwiczeń z metody Spinning Babies oraz relaksacji przygotowujących do porodu.

Serdecznie zapraszam!