Towarzyszenie w porodzie / Birth Doula

Moja oferta skierowana jest do wszystkich rodziców, niezależnie od tego jaki rodzaj porodu wybraliście (siłami natury czy poprzez cesarskie cięcie), gdzie chcecie rodzić (szpital, dom narodzin czy dom),  a także dla samodzielnych mam, chcących skorzystać ze wsparcia Douli. Terytorium mojej działalności obejmuje miasto Siedlce oraz miejscowości znajdujące się w promieniu do 70 km od Siedlec.

Nie ważne jest to także, czy jest to Wasze pierwsze czy kolejne dzieckomożecie liczyć na to, że będę tylko dla Was. Będę czuwać przy Was i Was wspierać. Słuchać czego potrzebujecie. Odczytywać Wasze potrzeby i Wam pomagać.

If you need Birth Doula who speaks English you are in a right place. Call me or send me an e-mail from contact page.

Pełen pakiet obejmujący ciążę, poród i połóg:

  • 2 spotkania przed porodem do 38 tygodnia ciąży (każde trwa ok. 2h)

Przykładowe tematy:

žplanu porodu (przygotowanie i omówienie)

žpreferencje rodzącej co do opieki Douli w porodzie

žomówienie wątpliwości związanych z ciążą, porodem i dzieckiem

omówienie technik łagodzenia bólu porodowego

žprzygotowanie torby do szpitala

žmożliwe jest też wykonanie relaksującego masażu przy użyciu olejków lub chusty rebozo

  • poród 

W stałej gotowości, 24h na dobę jestem od 2 tygodni przed wyznaczonym przez lekarza terminem porodu. Oznacza to ni mniej ni więcej, że w czasie ustalonym przez nas (zwykle 1-2h od poinformowania mnie telefonicznie), pojawiam się w miejscu w którym będziecie rodzić lub w domu, jeśli chcecie, żebym była z Wami zanim wyjedziecie do szpitala/domu narodzin (w przypadku kiedy poród nie będzie odbywał się w domu).

W czasie porodu dbam o komfort matki oraz jej poczucie bezpieczeństwa. Wspieram na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i informacyjnej. Wsłuchuję się w jej potrzeby i podążam za nimi. Stosuję niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu takie jak:

žoddychanie

žrelaksacja

różnorodne pozycje porodowe

žmasaż

aromaterapię

okłady

W czasie porodu oraz zaraz po nim, możliwe jest także wykonanie przeze mnie zdjęć oraz zapisywanie przebiegu porodu tak, aby móc go później omówić na spotkaniu poporodowym. Moja opieka w czasie porodu kończy się po 2 godzinach od zakończenia trzeciej fazy porodu (lub wcześniej jeśli będziecie sobie tego życzyli).

W czasie gotowości porodowej jestem dostępna pod telefonem 24h na dobę.

  • 2 spotkania po porodzie (każde trwa ok. 2h)

Przykładowe tematy:

žomówienie przebiegu porodu

wsparcie i konsultacje w zakresie karmienia piersią (pozycje do karmienia, prawidłowe przystawianie, ocena wskaźników dobrego karmienia piersią)

žnauka masażu niemowlęcego

nauka chustonoszenia

žomówienie pojawiających się problemów związanych z aktualną opieką nad niemowlęciem

jeśli nie będę znała odpowiedzi na nurtujące Was pytania na pewno znajdę Wam godnego polecenia specjalistę z którym się będziecie mogli skonsultować

Do zakończenia połogu jestem dostępna dla Was w pod telefonem w godzinach 8:00-22:00 oraz e-mailowo, tak abyście mogli na bieżąco szukać u mnie odpowiedzi na nurtujące Was pytania, a także dzielić się swoimi emocjami pojawiającymi się po narodzinach dziecka.  

Cena całego pakietu – 1.100 PLN

Wybrane opinie klientek:

“Marta towarzyszyła mi i mężowi w czasie porodu. Spotykaliśmy się już w czasie ciąży, Marta chciała poznać nas i nasze potrzeby związane z porodem. W każdej chwili mogłam do niej pisać, czy dzwonić i liczyć na wsparcie merytoryczne i emocjonalne. W czasie porodu była zaangażowana, czujna, pamiętała, co jest dla nas ważne. Jej pomoc była nieoceniona.” – Małgosia

“Empatyczna, komunikatywna, życzliwa, wyrozumiała, nieoceniająca, niezwykle wspierająca. I jeszcze wiele można byłoby pozytywnego napisać ale nie starczy miejsca. Cudowna osoba, dzięki której długie i trudne godziny mojego porodu stały się DO zniesienia i są teraz pozytywnym wspomnieniem.” – Milena

“W całą pewnością cudowna profesjonalistka ☺️ Mój przepiękny poród który odbył się z Martą będzie niezapomniany na bardzo długo . Wspiera dużą wiedzą oraz ciepłym podejściem. W 100% polecam !!!!! ☺️” – Ania

“Polecam z czystym sumieniem! Dzięki Marcie, mój poród był bardzo pozytywnym doświadczeniem. Przemiła i ciepła osoba!” – Magda

Indywidualne przygotowanie do porodu:

Dowolna ilość spotkań, na których omawiamy tematy związane z ciążą, przygotowaniem do porodu, przygotowaniem osoby towarzyszącej, karmieniem piersią i połogiem – tematy zależą od Waszych potrzeb. Spotkania trwają około 2h i mogą odbywać się na każdym etapie ciąży w zależności od Waszych preferencji.

Pierwsze 4 spotkania – koszt 150 PLN/spotkanie, każde kolejne spotkanie 100 PLN/spotkanie.

Dodatkowa pomoc w okresie połogu:

opieka nad zwierzętami domowymi

gotowanie

opieka nad niemowlęciem

odbieranie starszych dzieci ze szkoły/przedszkola

robienie zakupów

Cena 150 PLN (za każde 2h pracy)


Pojedyncze konsultacje (spotkanie trwa ok. 2h.):
jeśli potrzebujesz wsparcia w okresie okołoporodowym lub chcesz porozmawiać na wybrany temat, np.:

opracowanie planu porodu

co spakować do szpitala

metody łagodzenia bólu porodowego

karmienie piersią

przygotowanie osoby towarzyszącej w porodzie

połóg

pielęgnacja noworodka

Cena 150 PLN/spotkanie, powyżej 4 spotkań 100 PLN/spotkanie

Nauka 1-2 wiązań w chuście
Jedno spotkanie u Was w domu, czas trwania ok 2h. Koszty dojazdu w cenie.

Cena: 160 PLN

Nauka masażu dziecięcego Shantali
Dwa spotkania u Was w domu, każde ok 1h. Koszty dojazdu w cenie.

Cena: 150 PLN/2 spotkania

Wpożyczenie elektrostymulatora Elle Tens na 30 dni
TENS umożliwia znieczulenie wolne od chemii i działań ubocznych i jest zdrowszy dla noworodka i rodzącej oraz tańszy w stosowaniu od innych form znieczulenia. W cenie zestaw elektrod.

Cena: 80 PLN/30 dni