Towarzyszenie w porodzie / Birth Doula

Moja oferta skierowana jest do wszystkich rodziców, niezależnie od tego jaki rodzaj porodu wybraliście (siłami natury czy poprzez cesarskie cięcie), gdzie chcecie rodzić (szpital, dom narodzin czy dom),  a także dla samodzielnych mam, chcących skorzystać ze wsparcia Douli. Terytorium mojej działalności obejmuje miasto Siedlce oraz miejscowości znajdujące się w promieniu do 70 km od Siedlec.

Nie ważne jest to także, czy jest to Wasze pierwsze czy kolejne dzieckomożecie liczyć na to, że będę tylko dla Was. Będę czuwać przy Was i Was wspierać. Słuchać czego potrzebujecie. Odczytywać Wasze potrzeby i Wam pomagać.

Masz dodatkowe pytania? Kliknij numer telefonu i zadzwoń. Umówimy się i spotkamy aby omówić Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Spotkanie jest bezpłatne i daje możliwość wcześniejszego się poznania i zdecydowania czy taka współpraca jest dla Ciebie.

Najczęściej spotykamy się w neutralnym miejscu, gdzieś w mieście na kawie.

If you need Birth Doula who speaks English you are in a right place. Call me or send me an e-mail from contact page.

Pełen pakiet obejmujący ciążę, poród i połóg:

 • 2 spotkania przed porodem do 38 tygodnia ciąży (każde trwa ok. 2h).

Przykładowe tematy:

žplan porodu (przygotowanie i omówienie)

žpreferencje rodzącej co do opieki Douli w porodzie

žomówienie wątpliwości związanych z ciążą, porodem i dzieckiem

omówienie technik łagodzenia bólu porodowego

žprzygotowanie torby do szpitala

žmożliwe jest też wykonanie relaksującego masażu przy użyciu olejków lub chusty rebozo

Poród 

W stałej gotowości, 24h na dobę jestem od 2 tygodni przed wyznaczonym przez lekarza terminem porodu. Oznacza to ni mniej ni więcej, że w czasie ustalonym przez nas (zwykle 1-2h od poinformowania mnie telefonicznie) niezależnie od pory dnia/nocy, pojawiam się w miejscu w którym będziecie rodzić lub w domu, jeśli chcecie, żebym była z Wami zanim wyjedziecie do szpitala/domu narodzin (w przypadku kiedy poród nie będzie odbywał się w domu).

W obu szpitalach w Siedlcach możliwy jest poród zarówno z mężem jak i z doulą.

W czasie porodu dbam o komfort matki oraz jej poczucie bezpieczeństwa. Wspieram na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i informacyjnej. Wsłuchuję się w jej potrzeby i podążam za nimi. Stosuję niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu takie jak:

žoddychanie

žrelaksacja

różnorodne pozycje porodowe

žmasaż

aromaterapię

okłady

W czasie porodu oraz zaraz po nim, możliwe jest także wykonanie przeze mnie zdjęć oraz zapisywanie przebiegu porodu tak, aby móc go później omówić na spotkaniu poporodowym. Moja opieka w czasie porodu kończy się po 2 godzinach od zakończenia trzeciej fazy porodu (lub wcześniej jeśli będziecie sobie tego życzyli).

W czasie gotowości porodowej jestem dostępna pod telefonem 24h na dobę.

doula siedlce

Spotkania po porodzie – 2 w pakiecie

Przykładowe tematy:

žomówienie przebiegu porodu

wsparcie i konsultacje w zakresie karmienia piersią (pozycje do karmienia, prawidłowe przystawianie, ocena wskaźników dobrego karmienia piersią)

žnauka masażu niemowlęcego

nauka chustonoszenia

žomówienie pojawiających się problemów związanych z aktualną opieką nad niemowlęciem

jeśli nie będę znała odpowiedzi na nurtujące Was pytania na pewno znajdę Wam godnego polecenia specjalistę z którym się będziecie mogli skonsultować

Do zakończenia połogu jestem dostępna dla Was w pod telefonem w godzinach 8:00-22:00 oraz e-mailowo, tak abyście mogli na bieżąco szukać u mnie odpowiedzi na nurtujące Was pytania, a także dzielić się swoimi emocjami pojawiającymi się po narodzinach dziecka.  

Cena całego pakietu – 1.600 PLN

kim jest doula


  Jeśli miałabyś jakieś dodatkowe pytania lub chciałabyś się dowiedzieć czegoś więcej o moich usługach, to zapraszam do kontaktu.

  Odpowiem tak szybko jak to będzie możliwe.

  Marta Siwińska
  tel: 501 050 774
  e-mail: kontakt@doulamarta.pl

  Wysyłając do mnie wiadomość zgadzasz się z moją Polityką Prywatności.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  [recaptcha]


  Nauka masażu dziecięcego Shantali

  Dwa spotkania u Was w domu, każde ok 1h. Koszty dojazdu w cenie.

  Cena: 200 PLN/2 spotkania