Jak wybrać szkołę rodzenia?

W chwili obecnej, kiedy mamy ograniczone możliwości wzięcia udziału w zajęciach stacjonarnej szkoły rodzenia, część zajęć przenosi się do Internetu.

To ważne, aby kobiety mogły dobrze przygotować się do tego szczególnego wydarzenia, jakim jest poród. A także do wszystkiego, co z nim związane. Kursy online i stacjonarne są prowadzone zarówno przez położne, jak i przez innych specjalistów w opiece okołoporodowej, w tym doule. Możesz skorzystać z bezpłatnych szkoleń tematycznych lub kupić pełny kurs szkoły rodzenia. Różne są też formuły takich spotkań.

Być może zastanawiasz się nad wyborem między płatną szkołą rodzenia, a bezpłatnymi szkoleniami? Podejmując decyzję, warto wziąć pod uwagę swoje oczekiwania co do zagadnień poruszanych podczas spotkań.

Twoje oczekiwania

Jeśli jesteś kobietą aktywnie zainteresowaną tematem ciąży, porodu i rodzicielstwa, to z pewnością sporo czytasz na ten temat (artykuły, książki, informacje w aplikacjach ciążowych itp.). A także oglądasz (filmiki instruktażowe odnośnie oddechu, gimnastyki, pielęgnacji noworodka czy relaksacji). Masz już więc podstawową, ogólnie dostępną wiedzę na ten temat. Warto więc spojrzeć pod tym kątem na program zajęć szkoły rodzenia, która Cię interesuje. Niektóre kursy prowadzone są w standardowej formule. Omawia się tam na przykład fizjologię ciąży, dietę kobiety ciężarnej, badania konieczne w ciąży, a także medyczny przebieg porodu. Wszystko to może być ciekawe, ale czy konieczne dla kobiety, która zwykle jest już w III lub pod koniec II trymestru ciąży? Czy naprawdę potrzebujesz wiedzieć jak medycznie przebiega poród? Może wolałabyś zamiast tego dowiedzieć się jak możesz się czuć w porodzie zarówno fizycznie jak i psychicznie. Oraz w jaki sposób możesz sobie pomóc na każdym z etapów porodu?

Możliwe, że takie darmowe szkolenie byłoby rozwiązaniem dla Ciebie. Ale co jeśli okaże się, że nie dowiedziałaś się na nim niczego nowego? Co jeśli poświęcisz swój czas i energię jedynie na powtórkę wiadomości, które i tak już znasz?

Czy masz na to czas i energię, żeby szukać i sprawdzać wiele opcji, odsiewać zbędne informacje? W takim wypadku na tę profesjonalną i pewną poradę możesz go już później nie mieć. W końcu ciąża nie trwa wiecznie, chociaż w ostatnim jej miesiącu może Ci się tak wydawać. Być może lepszym rozwiązaniem jest wybranie innego kursu szkoły rodzenia. Takiego, w którym znajdziesz esencję tego, czego nie dowiesz się z komercyjnych artykułów, filmików czy w szkołach rodzenia z tradycyjnym programem? A przy okazji bez narażania się na wszędobylskie reklamy czy lokowanie produktów.

Co znajdziesz u mnie

Jeśli szukasz w kursie szkoły rodzenia czegoś WIĘCEJ niż standard, to znajdziesz to u mnie. Stworzyłam kurs szkoły rodzenia inny niż wszystkie. Obejmuje on tematyką nie tylko sam poród, ale również okres III trymestru ciąży i przebiegu połogu, a także pierwsze tygodnie z noworodkiem (tzw. IV trymestr).Poruszam w nim ważne kwestie, także te związane z psychiką. Na moim kursie dowiesz się dlaczego omawiam aż 14 faz porodu, a nie tylko 3. Opowiem Ci na czym polega metoda Spinning Babies i jak za pomocą prostych ćwiczeń do wykonania w domu możesz pomóc swojemu dziecku ułożyć się w optymalnej pozycji do porodu. Dzięki temu, że aktywnie towarzyszę w porodach pokażę Ci, z perspektywy osoby nie związanej z żadnym szpitalem, na czym polega kaskada interwencji. Oraz czego możesz spodziewać się w czasie porodu w szpitalu.

Nie powiem Ci, że najlepsze jest rodzenie na plecach i parcie na komendę. Za to będę Cię wspierać w Twoich decyzjach dotyczących wyborów w porodzie. Dzięki temu, że stale się szkolę, będziesz miała dostęp do informacji opartych na najnowszych badaniach. Omawiając Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej pokażę Ci idealne rozwiązania. Ale także uczulę na to, że nie wszystkie zalecenia tego standardu są realizowane w szpitalach. Co więcej, podpowiem Ci co z tym zrobić i jak reagować, żeby Twój poród był dla Ciebie i dla Twojego dziecka jak najbardziej pozytywnym doświadczeniem.

Odkąd dowiedziałaś się o ciąży, stajesz się mamą. Poród i pierwsze tygodnie z noworodkiem (tzw. IV trymestr) są niezwykle ważne w tym procesie. Będę zaszczycona, jeśli będę mogła towarzyszyć Ci w tym procesie.

Zapraszam Cię do skorzystania z moich kursów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *