Ślub i poród – czy to tak samo ważne dni w Twoim życiu?

Jak długo zajęło Ci zaplanowanie ślubu? Jak długo szukałaś sali, fotografa, wybierałaś menu oraz kapelę lub DJ zanim dokonałaś rezerwacji? Jak wiele artykułów przeczytałaś i wysłuchałaś porad, tylko po to aby Twój ślub był najpiękniejszy i najlepszy? Jaki był twój budżet na Wasz „wielki dzień”? Czy kiedykolwiek powiedziałaś: „Cóż, po prostu pójdę na swój ślub i zrobię wszystko, tak jak mi inni powiedzą i zdecydują”?

* Narodziny dziecka powinny być traktowane z taką samą powagą i takim samym zaangażowaniem w planowanie. Staraj się zdobyć jak najszerszą wiedzę i nie zakładaj, że w czasie porodu będzie czas na to, aby ktokolwiek powiedział Ci wszystko, co musisz wiedzieć. Będziesz miała 7-9 miesięcy (w zależności od tego, kiedy dowiesz się, że jesteś w ciąży), aby zaplanować swój „wielki dzień”. Nie po to, żeby tylko siedzieć i czekać, aż zostaniesz poinformowana, co powinnaś robić. Przejmij kontrolę nad swoim porodem i uczyń go najlepszym dniem w Waszej historii.

* Tak długo, jak żyjesz, będziesz pamiętała swój dzień ślubu i narodziny swoich dzieci. Jak chcesz je zapamiętać? Siebie w pełni poinformowaną, pewną siebie i silną? Albo nie wiedzącą co się dzieje i jak możesz zareagować oraz pomóc sobie i dziecku, a być może nawet nie o wszystkim poinformowaną?

* Jest tak wiele osób, które czekają, aby uczynić Twoje narodziny najbardziej niesamowitym dniem. Doule, fotografowie, szkoły rodzenia i grupy wsparcia dla matek w ciąży, konsultanci laktacyjni – Ci wszyscy niesamowici ludzie czekają na Twój telefon. Skorzystaj z ich umiejętności i wiedzy, aby poczuć się jak bogini, tak jak czułaś się w dniu ślubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *