Termin porodu

„Termin porodu” – data ta jest określana przez coś, co nazywa się „regułą naegele”, a która jest obliczana na podstawie daty ostatniej miesiączki, dodając 7 dni, a następnie licząc 9 miesięcy do przodu, aby ustalić, kiedy dziecko się urodzi. Ta formuła jest wadliwa, ponieważ zakłada, że ​​cykle każdej kobiety mają dokładnie 28 dni i że owulowała ona 14 dnia, co nie zawsze jest prawdą.

Chociaż wyznaczony termin porodu może się przydać, aby wiedzieć w przybliżeniu, kiedy dziecko może się urodzić, często jest on postrzegany jako konkretny termin – skutkujący niepotrzebnymi indukcjami, którym może towarzyszyć kaskada interwencji i w przypadku których, poród częściej może skończyć się cesarskim cięciem.

Ponadto badania sugerują, że średnio około 50% ciężarnych w pierwszej ciąży rodzi po 40 tygodniach i 5 dniach, podczas gdy pozostałe 50% rodzi jeszcze później! W rzeczywistości australijskie badanie z 2013 r. o próbie ponad 18000 osób wykazało, że tylko 5% kobiet w ciąży urodziło dziecko w wyliczonym terminie.

Krótko mówiąc, istnieje bardzo mało absolutnie pewnych rzeczy w ciąży i wyznaczony termin porodu z pewnością nie jest jednym z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *