Kurs Świadomego Rodzenia online

Kurs obejmuje 4-6 spotkań live na platformie Zoom, każde po 1,5-3 godziny (w zależności od potrzeb) plus na koniec relaksacja przygotowująca do porodu.

Co Wam da ten kurs?

Ten kurs wzmocni Was psychicznie, a także da Wam poczucie spokoju i bezpieczeństwa tak istotne w tym ważnym dla Was czasie.

Zdziwicie się jak dużo jest w nim zawartych przydatnych informacji oraz konkretnych wskazówek i porad, których nie usłyszyszycie od położnej.

Podczas spotkań, prowadzonych fachowo w sympatycznej atmosferze, zyskacie wiedzę o swoich prawach w porodzie, o przebiegu porodu, połogu, a także o opiece nad noworodkiem.

Nie wahaj się i sprawdź moje indywidualne podejście do każdej kobiety/pary oraz do ich wyborów.

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń.

Zajęcia prowadzi:


Marta Siwińska – doula na stażu certyfikacyjnym Stowarzyszenia DOULA w Polsce, Promotor Karmienia Piersią,, instruktor hipnoporodu oraz doradca noszenia dzieci w chustach, a także Strażniczka w projekcie “Na Straży Rodzić po Ludzku” Fundacji Rodzić po Ludzku.

Opinie:

„Uczestniczyłam z mężem w przyspieszonym sobotnim kursie – 4 spotkania a czujemy jakbyśmy odbyli cały semestr zajęć  Polecam, bo warto. Marta indywidualnie podchodzi do każdej ciężarnej, tłumaczy i podpowiada. Dzięki Marcie znam dokładniej swoje prawa jako pacjentka i nie boję się porodu, czuję się dobrze przygotowana do tego wielkiego dnia  ” – Elwira Jankowska Pietrasik

“Uczestniczyłam w szkole rodzenia Marty ! Bardzo fachowo prowadzone zajęcia. Dowiedziałam się wielu przydatnych informacji. Polecam ❤️” – Kati Pogonowska

“Uczestniczyłam w weekendowym kursie prowadzonym przez Martę. Udział w nim był najlepszą decyzją? Czuje się spokojna i świadoma. Szeroka tematyka zajęć, ogrom wiedzy Marty i przesympatyczna atmosfera, naprawdę dziękuję i polecam?” – Karolina Mądra

„Dziewczyny jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości, czy korzystać z usług Marty to nie zastanawiajcie się ani chwili. Marta jest mega ciepłą i sympatyczną osobą, już od pierwszych chwil wiedziałam, że to był dobry wybór. Nie ocenia i nie narzuca swojego zdania. Swoją wiedzą i doświadczeniem rozwiewa wszelkie wątpliwości i co najważniejsze daje niesamowite poczucie bezpieczeństwa. Daje bardzo dużo konkretnych wskazówek w pigułce. Po każdym naszym spotkaniu czułam się spokojniejsza i silniejsza psychicznie. Dodatkowo jeśli mam jakiekolwiek pytanie, bądź problem to w każdej chwili mogę się do niej zwrócić o pomoc.
Co prawda jestem dopiero przed porodem, ale dzięki Marcie wiem, że dam radę. Również polecam z całego serca! ❤️” – Żaneta Mączyńska

Program Kursu

Prawa w porodzie i plan porodu

Dowiecie się jakie są Wasze prawa w porodzie i o czym możecie w nim decydować.

Omówimy także dlaczego tak ważne jest dobre przemyślenie opcji, które chcecie zawrzeć w swoim planie porodu. I jak zrobić plan porodu w wersji A/B/C/D na wypadek nieprzewidzianych zmian.

Praktyczne zajęcia ze wsparcia w porodzie (dla kobiet, które będą rodzić same zajęcia o tym jak możesz sobie radzić będąc sama) oraz przydatne gadżety

Podpowiem Wam jak zaplanować Waszą przestrzeń porodową i opowiem o roli osoby towarzyszącej w porodzie. Praktycznie zajęcia ze wsparcia osoby towarzyszącej. Pozycje, wspieranie porodu – fizyczne i emocjonalne, masaż, przeciwucisk, naturalne wspieranie przebiegu porodu.

Wywoływanie porodu, interwencje porodowe, cesarskie cięcie

Porozmawiamy o wywoływaniu porodu oraz naturalnej i syntetycznej oksytocynie – czy i w czym są podobne oraz czym się różnią. Dowiecie się o kaskadzie interwencji porodowych oraz podyskutujemy na temat cesarskiego cięcia.

14 faz porodu czyli co możesz czuć fizycznie i psychicznie rodząc dziecko

Karmienie piersią

Przeanalizujemy początki w karmieniu piersią – jak to wygląda w szpitalu, co z tym spadkiem wagi i żółtaczką. Jak dzieci jedzą w pierwszej, drugiej i następnych dobach po porodzie. Jakie mogą Was spotkać problemy w czasie karmienia piersią i co wtedy robić, jak działać, gdzie szukać wsparcia.

Połóg

Odpowiemy sobie na pytanie co to jest ten IV trymestr. Co warto wiedzieć o połogu i jak go sobie zaplanować. Co to ten baby blues i kiedy należy szukać pomocy przy obniżonym nastroju po porodzie.


Pięlęgnacja noworodka

Pielęgnacja pępka, skóry, odparzenia, kolki – czy zawsze więcej znaczy lepiej? Wyprawka, przydatne gadżety.

Serdecznie zapraszam!

Kurs Świadomego Rodzenia On-line Plus – jeśli chcesz mieć całodobowe wsparcie telefoniczne od 38 tygodnia ciąży.

Kurs Świadomego Rodzenia on-line Plus z elementami relaksacji.

Kurs szkoły rodzenia live plus obejmuje te same tematy co kurs podstawowy plus moją opiekę telefoniczną.

W praktyce oznacza to, że od 38 tygodnia ciąży jestem 24h/dobę pod telefonem dla Was. W pakiecie jest także wsparcie telefoniczne w porodzie plus 1 godzina konsultacji ze mną w okresie połogu.

  Jeśli miałabyś jakieś dodatkowe pytania lub chciałabyś się dowiedzieć czegoś więcej o moich usługach, to zapraszam do kontaktu.

  Odpowiem tak szybko jak to będzie możliwe.

  Marta Siwińska
  tel: 501 050 774
  e-mail: kontakt@doulamarta.pl

  Wysyłając do mnie wiadomość zgadzasz się z moją Polityką Prywatności.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  [recaptcha]

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *