Pozytywnie o Porodzie

logo_pop (2)Jako doula uważam, że każda kobieta ma prawo do swobodnego dostępu do wiedzy i informacji, dlatego też zdecydowałam się prowadzić w Siedlcach bezpłatną grupę wparcia Pozytywnie o Porodzie.

Pozytywnie o Porodzie jest ruchem oddolnym, szerzącym pozytywny obraz porodu poprzez globalną sieć, liczącą setki, bezpłatnych grup, połączonych portalami społecznościowymi. Jako osoba prowadząca taką grupę wierzę, że każda kobieta zasługuje na pozytywny poród.

Czym więc jest ten pozytywny poród?

Otóż, pozytywny poród to taki, w którym kobieta ma wolność wyboru, dostęp do aktualnej wiedzy i rzetelnej informacji, czuje że posiada kontrolę, siłę i jest szanowana. W pozytywnie o porodzie mamy szacunek do dokonywanych przez kobietę wyborów, których możliwość podejmowania zapewnia jej podstawowe prawo człowieka do wyboru miejsca i sposobu narodzin dziecka.

Wierzę, że można rodzić pozytywnie zarówno w szpitalu jak i w domu, z lub bez medycznych interwencji. Można doświadczyć pozytywnej cesarki oraz pozytywnego porodu domowego do wody. Pozytywny poród oznacza realistyczne podejście do porodu, możliwość wyboru oraz doświadczenie, które pozostawia poczucie wzmocnienia.

Grupa, którą prowadzę to grupa dyskusyjna, w czasie spotkań szanujemy wszystkie wybory, nie oceniamy i słuchamy.

Serdecznie zapraszam.