O mnie

jadoula

Jestem kobietą, matką i doulą na stażu certyfikacyjnym Stowarzyszenia DOULA w Polsce, Promotorem Karmienia Piersią, instruktorem hipnoporodu oraz doradcą noszenia dzieci w chustach, a także Strażniczką w projekcie „Na Straży Rodzić po Ludzku” Fundacji Rodzić po Ludzku.

. Jestem entuzjastką karmienia piersią, ciąży i porodu. Wierzę, że każda kobieta potrafi podjąć najlepsze decyzje dotyczące jej, jej rodziny i jej dzieci.

Mam dwie córki, których urodzenie przyjęłam za coś naturalnego. Po porodzie drugiej córki bardzo rozwinęło się moje zainteresowanie tematyką karmienia piersią, które potem rozszerzyło się na chęć zostania doulą. Moim celem jest takie wspieranie rodziców, żeby oni mogli także poczuć jak naturalne dla nas ludzi jest stawanie się rodzicem.

Wiem i wierzę, że każdy z nas ma prawo wyboru gdzie, z kim i jak chce rodzić oraz że każdy poród może być piękny i pozytywny. Szanuję wszystkie wybory rodziców z którymi pracuję, jednocześnie starając się dostarczyć im informacji wspierających podejmowanie przez nich decyzji. Jestem dla rodziców i to od nich zależy ile i jakiego mojego wsparcia potrzebują.

Jako Doula prowadzę także bezpłatne grupy wsparcia Pozytywnie o Porodzie, które odbywają się w Siedlcach i Sokołowie Podlaskim, a na których rozmawiamy z kobietami na tematy okołoporodowe. W ramach działalności prowadzonej jako Doula i Promotor Karmienia Piersią jestem współprowadzącą bezpłatnej grupy wsparcia Mlekoteka, w ramach której dzielimy się swoją wiedzą na tematy związane z karmieniem mlekiem matki.

Jestem także certyfikowanym Doradcą Akademii Noszenia Dzieci i prowadzę warsztaty chustonoszenia oraz indywidualne konsultacje chustowe. Uczę też masażu Shantala.

Prowadzę własny Kurs Szkoły Rodzenia, który oparty jest głównie na zajęciach praktycznych angażujących uczestników, nie są to suche wykłady a interakcja pomiędzy prowadzącą a uczestnikami, dzięki której przyszli rodzice mogą nabrać pewności siebie i wiary w swoje kompetencje.

Terytorium mojego działania obejmuje miasto Siedlce i okolice w promieniu do 60 km.

Prywatnie biegam i gotuję.